Παρασκευή 5 Αυγούστου 2011

ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης 2-0

Με νίκη ολοκλήρωσε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στο Καρπενήσι, μιας και επιβλήθηκε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης. Τα γκολ πέτυχαν οι Σαϊτιώτης και Καρανίκας, ένα σε κάθε ημίχρονο. Η ΑΕΛ ήτα ανώτερη και δίκαια έφτασε στη νίκη.
ΑΕΛ: Σωτηρίου (Πρίφτης 26', Μπαταβάνης 62'), Ταλ (Ααράμπ 60'), Χατζής (Ιγκλέσιας 60'), Νεμπεγλέρας (Ρομπίνιο 72'), Χασομέρης (Πλιάγκας 28'), Παπαγεωργίου (Γκαλίτσιος 60'), Σεσίνια (Καρανίκας 57'), Σαϊτιώτης (Φαλάγκας 60'), Σιατραβάνης (Βούζας 67'), Κολοβέτσιος (Καλί 46'), Κατσιαρός.
1'   Έναρξη του αγώνα
10'  Σέντρα του Νεμπεγλέρα, κεφαλιά του Σαϊτιώτη η μπάλα λίγο άουτ... Πρώτη καλή στιγμη για την ΑΕΛ.
12'   Σουτ του Σιατραβάνη ελάχιστα άουτ η μπάλα.
17'   Καλό σουτ του Σαϊτιώτη, λίγο άουτ.
21'   Πρώτο σουτ του Σιατραβάνη, αποκρούει ο τερματοφύλακας, δεύτερο από τον Νεμπεγλέρα, η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και τελικά θα καταφέρουν να διώξουν τον κίνδυνο.
26'   Η καλύτερη στιγμή για την ΑΕΛ. Σέντρα από τον Παπαγεωργίου, η μπάλα έφτασε στον Σαϊτιώτη όπου έστρωσε στον Σιατραβάνη, τετ-α-τετ ο τελευταίος αλλά θα τον νικήσει ο Κόης που απέκρουσε δύσκολα.
28'   Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Σωτηρίου πέρασε ο Πρίφτης.
33'    Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ! 1-0 Από τον Σαϊτιώτη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
36'   Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πλιάγκας στη θέση του Χασομέρη.
45'   Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πολύ καλή εμφάνιση από την ΑΕΛ  που δεν απειλήθηκε και έχασε αρκετές ευκαιρίες.
46'   Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Ο Καλί στη θέση του Κολοβέτσιου.
50'   Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Πλιάγκα, κεφαλιά του Σαϊτιώτη η μπάλα μόλις άουτ.
56'   Καταπληκτική ενέργεια απο τον Σεσίνια. Πέρασε τρεις αντιπάλους του έκανε τη σέντρα-σουτ η μπάλα δίπλα απο το δοκάρι.
57'   Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Καρανίκας στη θέση του Σεσίνια. Χειροκροτήματα για τον Βραζιλιάνο της ΑΕΛ.
60'   4 αλλαγές από τον Κρις Κόουλμαν. Εκτός παιχνιδιού Ταλ, Χατζής, Παπαγεωργίου, Σαϊτιώτης. Εντός οι Ααράμπ, Φαλάγγας, Γκαλίτσιος, Ιγκλέσιας.
63'   Στη θέση του Πρίφτη ο Μπανταβάνης.
67'   Ο Βούζας στη θέση του Σιατραβάνη.
70'   Ο ρυθμός έχει πέσει αρκετά. Σε αυτό έχουν συμβάλει και οι πολλές αλλαγές από τον Κόουλμαν.
72'   Ο Ρομπίνιο στη θέση του Νεμπεγλέρα ο οποίος δέχεται το χειροκρότημα του κόσμου.
75'   Πρώτη καλή στιγμή για τον Απόλλων. Ο Ζαχαρόπουλος δεν πρόλαβε την μπάλα στη σέντρα που έγινε από τα δεξιά με αποτέλεσμα να μπει ο ίδιος στα δίχτυα...
76'   Σουτ του Διαμαντίδη η μπάλα μακριά από την εστία της ΑΕΛ. Δεύτερη καλή στιγμή για τους Απολλωνιστές.
77'   Σουτ με το αριστερό από τον Ρομπίνιο μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα. Καλή στιγμή μετά από πολύ ώρα για την ΑΕΛ.
78'   Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ! Σέντρα του Βούζα από τα δεξιά κεφαλιά του Καρανίκα και 2-0 για την ΑΕΛ. Όμορφο γκολ.
87' Λήξη του αγώνα. Λίγο νωρίτερα από τα 90...