Τρίτη 3 Ιανουαρίου 2012

Περίπατο οι Νέοι

Σε υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε ο αγώνας της ομάδας Νέων της ΑΕΛ με την Αναγέννηση Γιαννιτσών σήμερα στην Νεάπολη Λάρισας, σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του οικείου πρωταθλήματος της Football League.
Οι «βυσσινί» του Θανάσης Κουτσαφτίκη νίκησαν εύκολα με σκορ 7-0 και η νίκη τους θα είχε ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις αν μετά από τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου δεν έριχναν κατακόρυφα τον ρυθμό. Χαρακτηριστικό της διαφοράς δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι ότι μόλις στο 17ο λεπτό οι Νέοι της ΑΕΛ είχαν ήδη βρει τον δρόμο για τα δίχτυα 5 φορές! Δύο γκολ σημείωσε ο Παπαϊωάννου (3’, 12’), κι από ένα οι Κρίτσας, Τσιάρας, Παπαγεωργίου, Αγρόδημος, Μπουρουζίκας.
ΑΕΛ: Παπαγιάννης, Μπουρουζίκας, Γκαλίτσιος, Τζιόλης, Καραθανάσης, Αγρόδημος (46’ Τόλιος), Τσιάρας, Τσιρογιάννης, Κρίτσας (46’ Βερβέρας), Παπαγεωργίου, Παπαϊωάννου (46’ Γκουντρουμπής).