Τρίτη 1 Μαρτίου 2011

ΣΦΑ : Βυθίζεται

Νέα ισοπαλία 2-2 με τον Άρη αυτή τη φορά, απομάκρυνε ακόμα περισσότερο το θαύμα της παραμονής στην Superleague. Η ΑΕΛ για ακόμη μια φορά δεν κατάφερε να κερδίσει τους 3 πολύτιμους βαθμούς που θα της επέτρεπαν να ελπίζει στην ανατροπή. Αν και μπήκε στο παιχνίδι δυναμικά και επέβαλε τον ρυθμό της με αποτέλεσμα το γκολ στο 14ο λεπτό, δεν κατάφερε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα για περισσότερα από 20 λεπτά τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο ισόπαλη με 1-1. Στην επανάληψη η εικόνα της ομάδας ήταν διαφορετική, με αποτέλεσμα στο 86 να βρεθεί πίσω στο σκορ και ακόμη πιο βαθιά στον βούρκο της Β εθνικής. Η αργοπορημένη ισοφάριση του Ρομέου στις καθυστερήσεις δεν κατάφερε να ανατρέψει το ήδη κακό αποτέλεσμα και οι ελπίδες συνέχισαν να μειώνονται.